Klimatizace vhodná pro serverovny

Klimatizace vhodná pro serverovnyV technologických místnostech firem, ve kterých jsou umístěny servery a aktivní prvky počítačových sítí, musí být zajištěno teplotně stabilní prostředí tak, aby firma mohla nepřetržitě fungovat. Protože tato zařízení přemění značné množství elektrické energie na teplo a dokáží tak zvýšit teplotu v serverovně až o desítky stupňů Celsia, je nutné tyto místnosti klimatizovat.

Kontaktujte nás!

Hynek Rotrekl: M 725 638 278, E h.rotrekl@trasko.cz

Klimatizace vhodná pro serverovnyKlimatizaci pro serverovny a datová centra pečlivě vybírejte. V dnešní době, kdy je chod firmy závislý na počítačích, ústřednách a serverech, stojí každý, i drobný výpadek Vaši firmu nemalé peníze. Především je nutné klimatizaci pro servery posuzovat z hlediska:

 • Správného výkonu

  Serverovna by měla být teplotně stabilní (15-20°C). Výkon klimatizace se stanovuje podle množství aktivních prvků a velikosti místnosti. Pro správné určení výkonu klimatizace se obraťte na odborníky.

 • Spolehlivosti a dostupnosti servisu a náhradních dílů

  Klimatizace by měla být bezporuchová a stabilně funkční bez výpadků. V případě, že takový výpadek nastane, byste měli mít domluven havarijní servis s konkrétní servisní společností. Je vhodné zjistit podmínky servisu a dodávky náhradních dílů již při výběru klimatizace a tyto podmínky již při objednávce smluvně podložit.

 • Rozsahu pracovních teplot speciálně při velmi nízkých teplotách (nad -15°C

  Dnešní klimatizace standardně pracují v teplotách od -15°C do +45°C a při nižších teplotách přestávají pracovat. Jedná se o ochranu samotného klimatizačního zařízení. Proto se pro klimatizaci serveroven používají speciální klimatizace, jejichž pracovní teploty jsou nižší než -15°C.

 • Kvalitní projekt, montáž i servis

  Při výběru projektové, montážní i servisní společnosti dbejte především na odbornost, kvalitu provedené práce, reference společnosti a přístup její pracovníků. Servisní organizace by měla být schopna rychle reagovat. Rychlou odezvu lze předpokládat u servisní organizace, která zaměstnává více servisních pracovníků a může tak přizpůsobit jejich časový plán potřebám zákazníka. Kontaktujte nás!

  SERVISNÍ DISPEČINK: T 777 738 218, E servis@trasko.cz

   

   

TRASKO, a.s. je sehraný tým projekčních, montážních i servisních pracovníků, kteří svým zákazníkům poskytují svoje služby již po 20let.

Požádejte nás o cenovou nabídku.

Hynek Rotrekl: M 725 638 278, E h.rotrekl@trasko.cz