T 517 317 517

Jak vypadá neservisovaný spotřebič?

Nezanedvávejte servis Vašeho plynového kotle!

Takto může po 4 letech bez servisu vypadat i Váš kotel!

Na obrázcích můžete vidět znečištěný spalinový výměník kotle a deformovaný hořák kotle.

Důvodem servisního zásahu našeho servisního technika bylo nahlášení tohoto problému: 'kotel při zapálení bouchá'.

Jednalo se o 7 let starý kondenzační kotel, u kterého nebyla 4 roky provedena servisní prohlídka, ač je u tohoto typu zařízení povinná každý rok. Z obrázků je patrné výrazné zanešení spalinového výměníku a vpodstatě zničený hořák kotle. Takto zničený kotel znamená pro zákazníka časovanou bombu a v tomto případě byl proveden servisní zásah doslova za 10min. 12.

Po identifikaci závady, byla následná oprava kotle zkalkulována na 25 000Kč. Zákazník se rozhodl pro výměnu kotle.

Nezanedbávejte servis Vašeho spotřebiče!

 

Čistíte pravidelně konvici konvici od vodního kamene a usazenin? A NECHÁTE PRAVIDELNĚ ČISTIT I VÁŠ KOTEL NEBO OHŘÍVAČ VODY? Kontaktujte nás!

SERVISNÍ DISPEČINK: T 517 317 517, E servis@trasko.cz

Plynové kotle i ohřívače vody pracují tak, že ohřívají vodu – topnou nebo užitkovou. Stejně jako se ve Vaší konvici při ohřevu vody usazuje rez a vodní kámen, tak i v kotli a ohřívači vody se rez a vodní kámen usazuje.

Usazování vodního kamene způsobuje nižší účinnost spotřebiče, vyšší spotřebu paliva až o 10%, ucpávání rozvodů vody a sítek na vodovodních bateriích, nízký tlak vody a někdy i nefunkčnost spotřebiče

Spotřebič lze od rzi a vodního kamene vyčistit a prodloužit tak životnost zařízení. Toto čištění doporučujeme provést minimálně 1 za 5let. Vyčištění spotřebiče musí provézt autorizovaná servisní firma.


A jaký je rozdíl?

Zásobník TV po 3 letech provozu.

Zásobník TV po 3 hodinách čištění.

Opravy Opravy

Chemické a mechanické vyčištění zásobníků pro ohřev teplé vody (kotlů, ohřívačů, deskových) není součástí standardní servisní prohlídky, je nutné si jej vyžádat a předem objednat. Časová náročnost čištění výměníků se totiž může pohybovat od 1hod do 4hodin, a to podle stupně znečištění.

Uspořte až 10% nákladů na ohřev vody!

SERVISNÍ DISPEČINK: T 517 317 517, E servis@trasko.cz